Konferencijoje „Darbo su šeimomis aktualijos ir iššūkiai“, kuri vyko 2024 m. spalio 23 d. Vilniuje ir tiesiogiai transliuota internetu, kalbėta apie psichikos sveikatos sunkumų atpažinimą, pristatyti pagalbos būdai juos išgyvenančioms šeimoms ir tėvams. Išsamiai aptarti darbo su besiskiriančiomis šeimomis metodai – nuo psichologinės iki teisinės pagalbos.
Psichologinės paramos ir konsultavimo centro direktorė dr. Ieva Šidlauskaitė-Stripeikienė kalbėjo apie psichologinį pažeistos šeimos ir vaiko portretą, kas vyksta su slopinamais jausmais ir kaip keičiasi gydoma asmenybė. Pristatė darbo su šeima, kurioje auga elgesio (emocinių sunkumų) turintys vaikai, principus ir Intensyvios integracijos modelį.
Įžvalgomis apie tai, ką kiekvienas specialistas gali padaryti, kad nėščiosios ir neseniai pagimdžiusios moterys sulauktų daugiau pagalbos, dalinosi Pogimdyminės depresijos centro vadovė Nida Vildžiūnaitė.
Paramos vaikams centro vadovė Aušra Kurienė išskyrė pagrindinius tikslus, kurių svarbu siekti teikiant pagalbą tėvams, ir pateikė rekomendacijų, kaip stiprinti tėvų motyvaciją bei įsitraukimą, norint, kad keistųsi vaiko elgesys.
Vaikų psichoterapeutas iš Nyderlandų Erik Van Der Elst išsamiai išdėstė darbo su tėvais ir vaikais aukšto konflikto skyrybose principus, metodus, galimybes.
Tęsdama darbo su skyrybų krizę išgyvenančiomis šeimomis temą, Carito mediacijos centro „in pace“ vadovė Ūla Dusevičienė aptarė, kaip brėžti ribas tarp specialistų ir konfliktuojančių klientų, kokią pagalbą reikėtų teikti, kad būtų užtikrintas vaiko poreikiais grįstas bendravimo tvarkos užtikrinimas.
Ką svarbu žinoti kompleksinių paslaugų šeimai teikėjui teisinių procesų kontekste pristatė šeimos teisės advokatas (advokatų kontora WIDEN) Mindaugas Vaičiūnas.
Daugiau praktinių rekomendacijų, užsienio ir Lietuvos gerųjų patirčių buvo pristatyta praktiniuose užsiėmimuose: „Darbas su tėvais ir vaikais aukšto konflikto skyrybose“, „Socialinių įgūdžių ugdymo užsiėmimų paaugliams metodikos pristatymas“, „Psichologinio atsparumo stiprinimo metodai“.
Konferencijos vaizdo įrašas: https://youtube.com/live/dusxT-O2eOs